Kategorie artykułów
Dlaczego spacer z psem jest ważny? 1
Dlaczego spacer z psem jest ważny?

Dlaczego spacer z psem jest ważny?

Regularna aktywność fizyczna to niezbędny element w życiu każdego czworonoga, nawet jeśli Twój zwierzak ma do dyspozycji podwórko, należy regularnie zabierać go na długie i urozmaicone spacery. Dlaczego? Już odpowiadamy!

Czym jest spacer dla psa?

Nie bez powodu zwierzaki uwielbiają takie wyjścia. To dla nich okazja do tego, aby załatwić swoje potrzeby fizjologiczne, ale przede wszystkim czas na eksplorację terenu i nawiązywanie kontaktu z innymi czworonogami. Wielu właścicieli, mających dom z ogrodem bardzo często popełnia podstawowy błąd i zamiast zabrać pupila na spacer wypuszcza go, żeby wybiegał się na podwórku. Takie wyjście nie zaspokoi potrzeb czworonoga, a to przełoży się na jego zachowanie w domu. Oznacza to, że zwierzak, który nie będzie miał możliwości, żeby się wybiegać może skakać, kręcić się pod nogami, gryźć meble czy szczekać.

Jak powinien wyglądać dobry spacer?

Przede wszystkim, każdego dnia należy poza regularnymi wyjściami, udać się na dłuższą przechadzkę (1-2 godzinną). Oczywiście czas trwania i poziom intensywności należy dopasować do wieku i sprawności pupila. Wiadomo, że szczeniaki będą wymagały więcej uwagi i że mają więcej energii do spożytkowania niż starsze psiaki, a co za tym idzie potrzebują większej liczby atrakcji. Jeśli chcesz, żeby wspólne wyjście było ciekawe, zapewnij futrzakowi miejsce, w którym będzie mógł swobodnie pobiegać, powęszyć, a także bezkarnie kopać w ziemi. Warto takie wyjście uzupełnić treningiem, który przypomni zwierzakowi o dyscyplinie. Pamiętaj, aby zabierać psiaka w różne miejsca, do parku, nad rzekę, na łąkę, do lasu - tak aby mógł cały czas odkrywać coś nowego

 

Aktywność to podstawa

Wierzymy, że dla każdego właściciela spacer z czworonogiem to czysta przyjemność, dlatego powinien się on w pełni zaangażować. Zamiast chodzić z telefonem w ręku, zapewnij pupilowi atrakcje. Zabierz ze sobą piłkę, frisbee albo inne zabawki dla psa, które będzie mógł aportować. Doskonałym pomysłem będzie też zabawa w chowanego, a także wspólne przeciągania sznurka.

Komentarze do wpisu (1)

18 stycznia 2022

Где Вы ищите свежие новости? Лично я читаю и доверяю газете https://www.ukr.net/. Это единственный источник свежих и независимых новостей. Рекомендую и Вам

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl