Czym są szarpaki dla psa i jak się nimi z nim bawić?

0
Czym są szarpaki dla psa i jak się nimi z nim bawić?

Zabawa z czworonożnym przyjacielem to nie tylko doskonały przepis na wspólne spędzanie czasu. To również nieodłączny element wychowania oraz sposób na zaspokojenie instynktu łowcy i drapieżcy. Tak, nawet w naszym ukochanym kanapowcu drzemie drapieżnik, który od czasu do czasu potrzebuje polować, gryźć i... szarpać! By zaspokoić te potrzeby, wystarczy zainwestować w porządne szarpaki dla psa. Zapewniamy, że pupile je uwielbiają!

Czym są szarpaki dla psa?

Ta niepozorna zabawka nawiązuje do zachowań zwierząt podczas polowania, a dokładniej do rozszarpania złapanej ofiary. Wykorzystanie szarpaka stanowi zdecydowanie bardziej humanitarną metodę zaspokojenia potrzeb naszego czworonożnego łowcy - bez ofiar w postaci innych zwierząt. Zabawki te są dostępne w różnych wariantach (z jednym lub kilkoma węzłami, małe, duże, ze sznurków bawełnianych lub jutowych, zakończone piłeczką i nie tylko!), co pozwoli na idealne dopasowanie do potrzeb konkretnego psa (szczególnie pod względem wielkości i rodzaju amortyzatora) oraz oczekiwań jego opiekuna. Należy jednak pamiętać, by wybrać produkty wykonane z wysokiej jakości, wytrzymałych materiałów, które zapewnią bezpieczną zabawę.

Jak bawić się szarpakami?

Ideą tej zabawki jest zaspokojenie instynktów psa przez szarpanie i przeciąganie. Z jednej strony pupil trzyma ją zębami, z drugiej natomiast trzyma ją człowiek. Bardzo ważne jest, żeby zabawa odbywała się z udziałem człowieka. Nie należy wykonywać gwałtownych, chaotycznych ruchów. Opiekun powinien ograniczyć się do poziomych, płynnych ruchów - większą pracę powinien wykonywać pupil, który podczas szarpania spożytkuje nadmiar energii, a przy tym zaspokoi swoje instynkty! Co więcej, zabawkę tę można wykorzystać również do nauki aportowania! Należy pamiętać, że zabawa ta uwalnia drzemiącego w pupilu drapieżnika. Dlatego podczas zabawy unikajmy gwałtownych oraz pionowych ruchów, a także mocnych pociągnięć. Nie należy również pochylać się nad zwierzakiem – takie zachowanie mogłoby wywołać w nim uczucie strachu i zagrożenia.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl